okolica

Zatoka Pucka

Spacerując wzdłuż linii brzegowej w Pucku można podziwiać jej naturalne uroki (roślinność i zwierzęta, np. kaczki na zatokowym winklu), znajduje się tutaj także zatopiony wczesnośredniowieczny port w Pucku.

Puck-molo-scaled-1024x768
b291924_polska_pomorskie_puck

Stary Rynek z ratuszem i fontanną

Tu nie można się nudzić: stylowy rynek z kawiarniami i restauracjami, podświetlaną fontanną i zabytkowym rauszem, który został wybudowany w 1865 roku.. W puckim ratuszu często są organizowane wernisaże i pokazy kolekcjonerskie.

Można z niego podziwiać piękne widoki na miasto Puck, na Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Po lewej stronie mola w Pucku znajduje się Zielona Plaża – teren niemalże w całości pokryty trawą aż do wód zatoki, a po prawej stronie mola zobaczymy port jachtowy. 

145148

Port rybacki ze słupkiem zaślubinowym

Urokliwy, z klimatem i pełny historii. Tu zobaczymy pamiątkowy słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem.  To właśnie tutaj generał Józef Haller wrzucił do wód Zatoki Puckiej słynny pierścień – obrączkę.

Szkółka windsurfingu "Na fali"

Szkoła powstała w 2004r. a jej założycielką jest Pani Marzena Okońska, która doświadczenia trenerskie zdobywała trenując zawodniczki z Bułgarii i Ukrainy w olimpijskiej klasie Mistral. 

913815_511216938946088_145542956_o
326476

Ławeczki tematyczne

Charakterystyczne dla Pucka są ławeczki tematyczne, jest ich sporo, a każda z nich przedstawia inną historię.

Trasa rowerowa

A short paragraph describing exactly what this service offers and how it helps clients. This is your chance to convince the visitor that your business is the right choice for them.

2000px-3
2018-08-27 15.05.48

Park linowy „Koala”​

Usytuowany w Parku Feliksa Nowowiejskiego, nieopodal wejścia na molo. Tutaj można nauczyć się opanowania, utrzymania równowagi, odpowiedzialności oraz przełamać barierę strachu i lęku wysokości.

Huta szkła Puck Glas

Niesamowitą atrakcją w Pucku jest nauka dmuchania szkła oraz stworzenie własnego, szklanego dzieła, by zabrać go jako pamiątkę ze sobą. Kreatywne i rozwijające zajęcie dla młodych, starszych, dzieci, rodzin i całych grup.

puck_kosciol_ttr_static

Kościół Św. Piotra i Pawła

Pucka parafia należy do najstarszych na Pomorzu. Posadowiona jest bardzo blisko brzegu zatoki Puckiej. Jej powstanie datuje się w przybliżeniu na pierwszą połowę XIII wieku. 

Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum w Pucku powstało w roku 1980 i nosi imię Floriana Ceynowy lokalnego badacza folkloru i kultury kaszubskiej, a także działacza społecznego. Spośród wielu eksponatów najcenniejsze z nich to: skarb bursztynowy z II w. n.e., skrzynie posagowe i wiele innych.