okolica

Zatoka Pucka

Spacerując wzdłuż linii brzegowej w Pucku można podziwiać jej naturalne uroki (roślinność i zwierzęta, np. kaczki na zatokowym winklu), znajduje się tutaj także zatopiony wczesnośredniowieczny port w Pucku.

Puck-molo-scaled-1024x768

Stary Rynek z ratuszem i fontanną

Tu nie można się nudzić: stylowy rynek z kawiarniami i restauracjami, podświetlaną fontanną i zabytkowym rauszem, który został wybudowany w 1865 roku.. W puckim ratuszu często są organizowane wernisaże i pokazy kolekcjonerskie.

Można z niego podziwiać piękne widoki na miasto Puck, na Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Po lewej stronie mola w Pucku znajduje się Zielona Plaża – teren niemalże w całości pokryty trawą aż do wód zatoki, a po prawej stronie mola zobaczymy port jachtowy. 

Port rybacki ze słupkiem zaślubinowym

Urokliwy, z klimatem i pełny historii. Tu zobaczymy pamiątkowy słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem.  To właśnie tutaj generał Józef Haller wrzucił do wód Zatoki Puckiej słynny pierścień – obrączkę.

Szkółka windsurfingu "Na fali"

Szkoła powstała w 2004r. a jej założycielką jest Pani Marzena Okońska, która doświadczenia trenerskie zdobywała trenując zawodniczki z Bułgarii i Ukrainy w olimpijskiej klasie Mistral. 

326476

Ławeczki tematyczne

Charakterystyczne dla Pucka są ławeczki tematyczne, jest ich sporo, a każda z nich przedstawia inną historię.

Trasa rowerowa

Małe Letnisko to doskonały punkt startowy dla wycieczek rowerowych po Kaszubach. Piękne krajobrazy zapewnią niesamowite przeżycia. Zapraszamy naszych gości z zapoznaniem się trasami rowerowymi po naszej okolicy.

Park linowy „Koala”​

Usytuowany w Parku Feliksa Nowowiejskiego, nieopodal wejścia na molo. Tutaj można nauczyć się opanowania, utrzymania równowagi, odpowiedzialności oraz przełamać barierę strachu i lęku wysokości.

Huta szkła Puck Glas

Niesamowitą atrakcją w Pucku jest nauka dmuchania szkła oraz stworzenie własnego, szklanego dzieła, by zabrać go jako pamiątkę ze sobą. Kreatywne i rozwijające zajęcie dla młodych, starszych, dzieci, rodzin i całych grup.

Kościół Św. Piotra i Pawła

Pucka parafia należy do najstarszych na Pomorzu. Posadowiona jest bardzo blisko brzegu zatoki Puckiej. Jej powstanie datuje się w przybliżeniu na pierwszą połowę XIII wieku. 

Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum w Pucku powstało w roku 1980 i nosi imię Floriana Ceynowy lokalnego badacza folkloru i kultury kaszubskiej, a także działacza społecznego. Spośród wielu eksponatów najcenniejsze z nich to: skarb bursztynowy z II w. n.e., skrzynie posagowe i wiele innych.