Trójmiasto

Trójmiasto to wyjątkowy kompleks 3 różnych organizmów miejskich połączonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską i oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od reszty świata. 1000 letni Gdańsk, stolica pomorskiego, o wysokich walorach architektonicznych i kulturowych łączy się z najsłynniejszym kurortem i uzdrowiskiem Sopot, który z kolei poprzez nadmorski las sąsiaduje z modernistyczną i bardzo nowoczesną Gdynią. Trzy miasta połączone szybką koleją miejską i wspólną ofertą zakupową, wypoczynkową oraz kulturalną. Doskonale połączone ze światem, drogą lądową, powietrzną i wodną, oferuje szereg atrakcji i niepowtarzalny klimat.

GDAŃSK

W ponad swojej tysiąc letniej historii miasto Gdańsk było świadkiem wydarzeń zmieniających dzieje świata. To tu 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, która zmieniła wygląd ówczesnego świata. Jednocześnie Gdańsk jest kolebką Solidarności, ruchu społecznego, który doprowadził do końca komunizmu.

SOPOT

Sopot to uzdrowisko i słynny kurort. Miasto, które nie śpi, bo tu spotyka się świat artystów, naukowców i turystów. Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta to oddech dla Gdyni i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku.

GDYNIA

Gdynia to miasto powstałe z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków, według słów polskiego pisarza tego okresu Stefana Żeromskiego, „…poemat tworzony w drzewie, kamieniu, betonie i żelazie – ten przepotężny dramat ukazujący wydzieranie morzu jego wód, siły, głębi i władzy…”. Dziś to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, z modernistyczną zabudową i otwartą w stronę morza gospodarką.